Prosinec 2007

!!!!!!!SPŘÁTELNÍ!!!!!!!!

29. prosince 2007 v 21:17 | Já.... |  Okolo blogu
Ahojky lidičky...:)
Na vědomost se dává, že jsem se spřátelila svůj blog s blogem naprosto skvělým. Má hezký layout a malfoyse píše skvělé povídky...:)
Najdete ho tady
Přeji hezké počteníčko...:)

Hilary Duff - Wake Up

25. prosince 2007 v 15:28 | Youtube

Hilary Duff - Stranger

25. prosince 2007 v 15:26 | Youtube

Avril Lavigne - My Happy Ending

25. prosince 2007 v 15:24 | Youtube

Avril Lavigne - When You're Gone

25. prosince 2007 v 15:04 | Youtube

Avril Lavigne - Girlfriend

25. prosince 2007 v 15:00 | Youtube

JoJo - Leave (Get Out)

25. prosince 2007 v 14:58 | Youtube

JoJo - Too Little Too Late

25. prosince 2007 v 14:56 | Youtube

Životopis

20. prosince 2007 v 21:23 | Já....
James Marsters je po celém světě znám především díky kultovní postavě Spika, punk-goth odbarveného upíra, kterého ztvárnil pro tv seriál "Buffy, the Vampire Slayer" a "Angel". Této postavě propadl na dlouhých sedm let. Po šesti letech, kdy pracoval na Buffy, se přesunul k Angelovi. Za svou roli Spika obdržel řadu cen a byl mnohokrát nominován na různé ceny po celém světě.

James Wesley Marsters se narodil 20. srpna 1962, v městě Greenville, Kalifornie, USA, ale vyrůstal ve vzdáleném Modestu. Byl vychováván v nábožensky založené rodině. Jeho otec, John Wesley (po kterém dostal druhé jméno), je kněz. Jeho matka se chtěla stát jeptiškou, pracuje však jako sociální pracovnice. Má dva sourozence, bratra Paula a sestru Susan. Jeho rodiče se rozvedli po přestěhování do Modesta. James zůstal se svou matkou, později přiznal, že "ženská výchova" na jeho osobnosti zanechala značné stopy. "Máma mi vždycky říkala, že muž by měl argumentovat slovy, ne ranamy. Tuhle radu jsem ale nemohl využívat v hádkách s kluky, takže jsem v sobě často hromadil vztek."
Již od dětství James věděl, že se chce stát hercem. Poprvé se seznámil s divadlem ve 4. třídě, kdy si zahrál ve hře "Winnie the Pooh", kde hrál Iáčka. Od té doby, se začal objevovat v místních divadlech. Za zájem o divadlo a knihy vlastně vděčí nehodě, která se mu stala v páté třídě. Poranil si nohu tak vážně, že byl prakticky po celý rok upoután na lůžko. Poté si zahrál postavu Huga Peabodyho v "Bye, Bye, Birdie" a sluhu ve hře "The Chalk Garden". Popravdě řečeno James dostal první polibek na divadelním jevišti, když mu bylo 14. let. Po maturitě na Grace M. Davis High School v Modestu, začal navštěvovat Pacific Conservatory of Performing Arts (PCPA) v Santa Marii, Kalifornie. PCPA je státní univerzita, zde navštěvoval 2 letý program, sám ji označuje za školu, která mu jako herci dala nejvíce. Odsud byl přijat na prestižní Juliard. Juliard přijímá ročně pouze 20 studentů na ceněný 3letý obor drama - herectví. James nedávno připustil že má prudkou povahu a pro neshody s učiteli byl nakonec po 2 letech vyhozen (1982 - 84). Nesouhlasil s názory učitelů na techniku hraní a herecký styl. Později řekl, že učitelé Julliardu učí přednes, ne herectví.

V New Yorku zůstal několik let, kde chvíli pracoval jako barman v Queensu. Z Queensu si odnesl jizvu v levém obočí: "Byli roky, kdy jsem strávil mnoho času na pohotovostech a policejních stanicích." V New Yorku přišel ke svému kocourovi, který se jmenoval Zachary (James se ho ujal poté co se kocour odmítl vrátit zpátky do klece a svou volbu být s ním si doslova vybojoval krví). Zachary zůstal u Jamese po celý zbytek života, zemřel v roce 2000 (bylo mu 14 let)
James začal svou profesionální kariéru v divadle Goodman Theatre v Chicagu. A to ve hře "Red Roses" a v klasické hře Williama Shakespeara "The Tempest" (Bouře). Zde začal svou kariéru úspěšného divadelního herce. Hrál v řadě dalších Shakespearových dramat, zejména pak v "MacBethovi". O této hře doufá, že se mu ji jednoho dne podaří přivést na filmové plátno. Během let strávených v Chicagu pracoval pro divadelní společnost "Northlight and the Bailiwick". Především však pracoval pro svou vlastní divadelní společnost "The Genesis Theatre Company". Kterou založil s přáteli. TGTC uváděla na divadelní prkna nové a především experimentální hry, jak sám James rád říká "měli jsme rádi nebezpečné hry". V roce 1990 se James společně se dvěma nejbližšími přáteli se kterými založil divadelní společnost, přestěhoval do Seattlu.
V Seattlu spoluzaložil svou 2. divadelní společnost "The New Mercury Theatre Company" (pojmenovanou podle hry Orsona Wellese "Mercury Theatre", založil ji společně s Liane Davidson a Greg Musickem). Zde hrál po mnoho let, přičemž pro hraní využívali všemožné prostory, třeba suterény restaurací a kostelů. Nakonec ale našli divadelní domov poblíž náměstí Pioneer. James měl mnoho pochvalných recenzí a zjevně i silnou podporu místního publika. O New Mercury Theatre říkal: "naše představení přitahují publikum, které očekává výzvu a překvapení." Při řízení svého divadla hrál, režíroval, staral se o výpravu i osvětlení
Nicméně peníze které si vydělal v divadle stěží stačili na uživení rodiny. Rozhodl se tedy následovat svého kamaráda a šel a zkusit štěstí do L.A.. Hraní na jevišti nabízí jen hubené výdělky, proto se začal porozhlížet po více spolehlivém výdělku v Hollywoodu. Do roku 1996, než se natrvalo usídlil v Kalifornii, stále pracoval pro NMTC. Jeho přáním bylo vydělat si peníze aby mohl zabezpečit rodinu a vrátit se na divadelní prkna.
Jamesův debut před televizními kamerami byl v roli nervózního kněze v televizním seriálu >"Northen Exposure". Také se objevil v "Moloney". Průlomem do světa televize se mu stal rok 1997, kdy se objevil v show společnosti Warner Bross - "Buffy, the Vampire Slayer". James často žertuje, že dostal roli Spika jen proto, že producenti již byli unaveni z hledání představitele Spika. Původně byl přijat jen pro pár epizod, jeho role byla zpočátku napsaná tak, že měl po několika dílech zemřít. Ale stalo se, že scénáristé se přímo zamilovali do postavy Spika a jeho představitele a tak připsali Spika do dalších dílů. Charakter Spika se ve třetí sérii (1998) objevil jen v jednom díle ("Lovers Walk"). Ale roku 1999, ve 4. sérii se postava Spika vrací zpět do Sunnydale a tentokrát již natrvalo. Od 3. dílu 4. série byl až do posledního dílu 7. série řádným členem kolektivu.
Během natáčení Buffy se objevil v několika dílech Angela (spin-off Buffy - "Angel The Series") a po skončení Buffy, the Vampire Slayer se vrátil se svou postavou Spika do 5. série Angela, kam se zařadil mezi hlavní protagonisty seriálu. Seriál Angel, byl 5. sérii ukončen, ale stále se spekuluje o různých formách pokračování, ač v podobě filmů, či spin-offů. Postava Spika je často skloňovaná jako možná hlavní postava pro některou z variant (jestli se ale něčeho takového dočkáme, to ví asi jen Joss :))
Vedle práce na "BtVS a AtS" se James objevil v dalších tv seriálech, v "Millenium", "Stranger Frequency" nebo například v seriálu Gena Roddenberryho "Andromeda". Mimo tv seriálů jsme ho mohli vidět i v řadě filmů. Od malinké roličky v remaku filmu "House On Hounted Hill" z roku 1999, či ve filmu "Winding Roads". Zatím posledním filmem ve kterém se objevil, byl nezávislý film "Chance" z roku 2002 (tento film režírovala, produkovala a scénář napsala jeho herecká kolegyně z Buffy, Amber Benson). V roce 2004 se objevil v dílu "Piece of the Rock" z tv seriálu "The Mountain" V březnu roku 2005 se James objevil zpátky v televizi. Zahrál si v tv filmu na motivy skutečných událostí - "Cool Money", kde ztvárnil postavu Bobbyho Comforta (film je také znám pod názvem "The Pierre Heist").
V roce 2000 se James vrátil na divadelní prkna do původní hry "The Why" (hru přivedl k životu - zprodukoval - Noah Wyle, známý ze seriálu "ER - Pohotovost")
Mezi jeho koníčky patří být otcem, malování, koukání na fotbal. Velice rád tráví čas se svými přáteli na pláži a rád se projíždí pouští. Jeho další koníček - hraní na kytaru, zpívání a skládání, se mu stalo i druhým zaměstnáním. Velice rád a často předvádí své umění na různých conech s fanoušky nebo v klubech po celém světě.

Když se přestěhoval do L.A. tak mimo hraní hrál a zpíval po klubech v L.A., většinou Springsteena, Nirvanu a Toma Waitse a vlastní písničky. Společně s Charlie DeMarsem založil skupinu Ghost Of The Robot se kterou v únoru 2003 vydal album "Mad Briliant". Dalšími členy GOTR byli Steve Sellers, Kevin MacPherson a Aaron Anderson, který skupinu po 2 letech opustil a byl nahrazen Seanem Hutchinsonem. V roce 2003 spolu vyjeli na koncertní turné od Los Angeles (koncertovali např. v 14 Below či v The Viper Room), po Evropu. Turné po Evropě, bylo pokaždé vyprodané. Koncertovali mimo jiné v Německu, Francii, Itálii a Velké Británii. Roku 2004 se chystali na vydání 2.alba "Gods Of The Radio", ale po 2 letech se skupinou James 14.června 2004 oznámil rozpuštění skupiny a vydal se na sólovou dráhu. V březnu 2005 vydal své 1. sólové album nazvané "Civilized Man" na kterém se objevili některé songy, které napsal pro GOTR. U příležitosti vydání svého prvního sólového alba vyjel na turné "Live in Five" po Velké Británii, kde během několika týdnů vyprodal všechny sály a úspěšně představil své album. Po úspěchu s kterým se setkal ve Velké Británii, se rozhodl znovu koncertovat v Londýně, v rámci programu "Words & Music" se zde představil i na jevišti, stalo se tak v říjnu roku 2005. Na jevši se předvedl s částí své nejoblíbenější hry Macbeth. Během koncertů předvedl i několik nových písní na připravované album.
V současné době žije v Los Angeles v domě z roku 1930 v středomořském stylu, který se nachází dva bloky od pláže.
Na podzim roku 2005 se James přidal k hereckému osazenstvu tv seriálu "Smallville", kde se představuje v roli Braniaca / Professor Milton Fine. Který je hlavním nepřítelem Clarka. Objevil se již v prvním dílu 5. série, který byl vysílán 29. září 2005 - díl nesl název "Arrival". James se objevil v 8 dílech páté série, poslední díl nesl název Vessel a byl to poslední díl 5. série (11.5.2006).
Na podzim roku 2005 začal natáčet nový tv film Shadow Puppets. Jeho hereckými kolegy jsou Tony Todd, Jolene Blalock. Režie Michael Winnick. Film je zařazen do žánrů horor/psychologický triler.
Ve dnech 8. - 10. září roku 2006 se uskutečnila jediná konvence tohoto roku, na které se James představil svým fanouškům. Jednalo se o ojedinělou událost, kterou pořádali přímo pod zášťitou Jamese a jeho managera. Tato akce se odehrála na zaoceánské historické lodi Queen Mary , jež kotví v přístavišti Long Beach, California, USA. Konvence nesla název James Marsters and Friends. Mezi pozvanými hosty byli, jeho herecký kolega z filmu Shadow Puppets Tony Todd, režisér tohoto filmu Michael Winnick. Dále Mercedes McNab (Harmony Kendall - Buffy, Angel), scénáristka a producentka BtVS, Firefly, The Inside, Tru Calling... Jane Espenson, scénárista, režisér a producent děl jako BtVS, Angel, Smallville... Steve DeKnight, casting director Dee Dee Bradley (Smallville, Veronica Mars), herecký kolega Kevin Sorbo (Hercules, Andromeda), Al Gough a Miles Millar (scénáristé - Spiderman 2, Shanghai Noon a Shanghai Knights, Smallville)
Na podzim roku 2006, začne v New Yorku natáčet nový folm, který nese název P.S. I Love You, ve kterém se představí po boku Hillary Swank, Kathy Bates, Gerarda Butlera, Lisy Kudrow a Giny Gershon. Scénář a režie - Richard LaGravenese.