3.Kapitola - 1. noc v Bradavicích

4. ledna 2008 v 17:48 | Luckily |  Láska bez happyendu?
Tak, sice moooc lidí na můj blog nechodí, ale přesto, sem šoupnu další kapitolku.

Lilly s Kristin se na sebe udiveně podívaly.
"Cooože?? Jak je možný, že se dostal do Zmijozelu??" Lilly stále nemohla uvěřit tomu, co se právě stalo. "Skvělé, tak to máme dalšího nepřítele, protože Malfoy a jeho parta si vezmou Marca do parády a stane se z něho podobná zrůda jako Malfoy..." Kristin jen přikývla. Stočila svůj pohled ke zmijozelskému stolu.
"Lilly, podívej... Myslím, že se z něho stane hajzl ještě dneska. To zase jednou bude zábavný školní rok, ale.."
"Tak a teď, když jsou všichni zařazeni, pustťe se do jídla." Brumbál tleskl a na stolech objevily hromady jídla a studenti se hladově pustili do jídla.
Po jídle se opět zvedl Brumbál a pohybem ruky si sjednal klid.
"Tak, jak vidím, tak všem chutnalo, to je jenom dobře. Teď ale k něčemu, na co jsem zapoměl." a přitom šibalsky mrkl." V dnešním roce vás bude učit Obranu proti černé magii profesorka Megan DaTee. Jistě ji se mnou popřejete mnoho zdaru." a začal tleskat, postupně se k němu přidávali i studenti. Profesorka se zvedla a usmála se. Když potlesk ustal, ozval se opět Brumbál:"Tak a teď si zazpíváme školní hymnu a pak všichni na kutě." Brumbál se usmál, ovšem profesorský sbor z toho nebyl očividně nadšen, ale to už se začal objevovat text a tak studenti a po chvíli i profesoři začali zpívat. Každý si zvolil svůj vlastní rytmus, takže to bylo docela zajímavé. Když už všichni dospívali, začali se zvedat prefekti, aby prvňáčky nahnali do ložnic.
* * *
Kristin sešla do společenské místnosti, aby počkala na Lilly, která ukazovala prvňákům jejich pokoje...
"Ahoj Kristin.." ozvalo se za ní. Otočila se a uviděla za sebou Remuse Lupina, dalšího kamaráda toho tupce Blacka, avšak Remus byl jiný než to rozlítané koště Potter a cassanova Black.
"Ahoj Reme. Nechceš si přisednout?" optala se mile. Kývl a sednul si do křesle, které bylo naproti pohovce, na které seděla Kristin."Tak Reme, kde máš ty tři paka??" Remus se pobaveně zašklebil:"Pravděpodobně budou v kuchyni, Petr měl ehm....hlad..." usmál se rozpačitě.
"Cože?? Pettigrew, že měl po takový vynikající hostině ještě hlad?? Bože, kolik se do toho kluka vejde??? Vždyť za chvilku bude vypadat jako prase, vždyť už teď k tomu nemá daleko.." Remus se pousmál, šlo přeci jenom o jeho kamaráda, a tak to raději nekomentoval.
"Remusi! Tak ráda tě zase vidím.." to k nim přiběhla Lilly a Rema objala. "Jaké jsi měl prázdniny? Co rodiče jak se mají?" vychrlila na něho Lilly.
A tak se Remus rozpovídal, co dělal o prázdninách, že za ním na několik týdnů přijeli i zbývající Poberti. Dívky se nasmály, když jim Remus líčil, co všechno dělali.
"No ne Náměsíčníku, v jaképak milé společnosti to sedíš? Evansová, dovol, abych ti řekl, že jsi den ode dne hezčí, i když to už jsem vlastně dneska jednou říkal." to se zpátky vrátili zbývající Poberti.
Lilly se ušklíbla a nekomentovala to, jenom protočila oči v sloup, čímž dala najevo, že na něho kašle, ale Jamese to nevyvedlo z míry a posadil se vedle Lilly a oslnivě se na ni usmíval.
"No nic, jdu si lehnout Lilly... Mohla bych totiž něco chytit od jistých lidí." a s tím se podívala na Blacka. Ten po ní vrhl vzteklým pohledem.
Otočila se a odcházela."Počkej, jdu s tebou. Měj se Reme."
A obě odešly do ložnice, kde už jejich dvě kamarádky spokojeně oddechovaly. Dívky se v tichosti umyly, převlékly do pyžama a zalezly do postele. A obě byly do minuty tvrdé, že by je nevzbudilo ani, kdyby jim u ucha bouchla bomba...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucííík999 Lucííík999 | Web | 13. února 2008 v 10:46 | Reagovat

Sice tahle kapča byla kratčí, ale líbila se mi.....nevím co víc dodat....možná jen..supeeeeeeeer...:-)

2 Leenikk Leenikk | Web | 19. února 2008 v 21:47 | Reagovat

Skvělé jako dycky!!

3 Terka Terka | Web | 15. května 2008 v 17:32 | Reagovat

supéér

4 Packa Packa | 11. července 2008 v 18:55 | Reagovat

fakt úžo kapča

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama