Prosinec 2009

2. kapitola

7. prosince 2009 v 18:04 | Luckily |  Smlouva
Ahojky:-)
To valíte očka, co?:-D Divíte se, že jsem něco přidala?? Nejste sami, já se taky divím...:-D
Ale dneska jsem si sedla ráno k počítači a řekla si: "Teď něco napíšu." A fakt, já něco napsala.
Mám pro vás kapitolu ke Smlouvě. Doufám, že se vám bude páčit a zanecháte mi tady komentík:-)
Kapitolku bych chtěla věnovat:vivienne, Elizabeth Greenové, Lence, wladce, Illandris, miki, Flammee, ~-~ MiMi Madison H. ~-~ a Sawarin.
Moc děkuji, že jste mi minulou kapitolu okomentovaly..:-)


Už jsem na to přišla

1. prosince 2009 v 19:25 | Luckily |  Diskuze
Ahojky.:-)
Zase mě něco napadlo. Týká se to knih Stephenie Meyerové, konkrétně Twilight Ságy.
Teď po premiéře druhého filmu, čtete všude recenze, většinou jsou tedy proti filmu, ale než se dostanu k podstatě, začnu od začátku.

Na knížku jsem narazila u jednoho svého Sbéčka. Na netu jsem si pak našla, o čem knížka zhruba je. Chvíli jsem přemýšlela, ale pak jsem se rozhodla. Šla jsem do knihkupectví a koupila si první díl s názvem Stmívání. Řekla jsem si, že kdyby se mi to nelíbilo, nic se neděje, sice peníze jsou v kelu, ale co už. Tak jsem si to přinesla domů a pustila se do čtení a prostě mě to chytlo! Nemohla jsem přestat číst. Po přečtení prvního dílu jsem se cítila tak divně prázdná...:-D Od té doby jsem chodila do knihkupectví a otravovala ubohé prodavačky. Ze mně musely mít radost...:-D Po přečtení Nového měsíce a Zatmění jsem nedočkavě čakala na poslední díl nesoucí název Rozbřesk. Když jsem přečetla i tuto knihu, řekla jsem si a co budu dělat teď. Asi tak týden mě nebavilo nic a pořád jsem přemýšlela nad knihami a vracela se zpět ke svým oblíbeným pasážím.

Z předešlého odstavce tím pádem vyplývá, že jsem obrovský fanoušek této, pro mně, skvělé ságy, ale dokážu ji taky objektivně posoudit.


A TEĎ, PROČ TENTO ČLÁNEK!!!
Nevím, co většina lidí od těchto knih čeká, ale ono to opravdu není o ničem jiném, než o příběhu lásky, okořeněným upíry a vlkodlaky. A přiznejme si to, že většiná dívek by chtěla kluka podobného Edwardu Cullenovi - tajemného týpka, který by ale pro svou lásku udělal cokoli.
Chápu, že se některým lidem tato kniha líbit nemusí, ale nechápu, proč to tak strašně moc pomlouvají. Netuším, jestli je to tím, že od toho čekají něco důmyslnějšího, propletenějšího jako je třeba Harry Potter, ale všichni víme, že Harry Potter je úplně o něčem jiném. Harry Potter je především o boji dobra a zla, kdežto Stmívání je především příběh o lásce.

Závěrem, je třeba dívat se na vše objektivně, ale přesto být trochu schovívavý a neočekávat něco více, když to nemá ani kniha.