Březen 2011

Glee

28. března 2011 v 15:08 | luckily |  Doporučuji

Ahoj, hlasím, že žiju, ale jaksi není na nic vůbec čas. Ve škole si pravděpodobně myslí, že jsem robot a já vůbec nic nestíhám a to toho musím ještě tolik udělat, takže pokud by se tady do konce června neobjevila žádná kapitola, tak se moc omlouvám, ale prostě není čas.:-/

Teď proč píšu. Nedávno jsem začala z nějakého důvodu sledovat seriál Glee. Je pravda, že ten seriál se vůbec nevymyká z amerických zajetých kolejí o teenagerech na střední, ale tady je to snesitelné díky skvělým hudbením a tanečním výkonům.

O čem Glee vůbec je?
Glee by se dalo volně přeložit jako pěvecký sbor. 
Will Schuester (Matthew Morrison) je středoškolský učitel španělštiny, kterému se po vyhazovu vedoucího pěveckého sboru naskytne příležitost, jak vrátit sboru, ve kterém také úspěšně působil, zaniklou slávu zpět.
Ale jak se ukáže, čeká ho pořádná práce. Do sboru se totiž moc studentů nehrne a už vůbec ne ti populární. Na konkurz dorazí pouze pár studentů, sice nejsou vůbec populární, ale za to velmi nadané. Ať je to velmi sebevědomá Mercedes (Amber Riley), extravagantní Kurt (Chris Colfer), koktající Tina (Jenna Ushkowitz), kluk na kolečkovém křesle Artie (Kevin McHale) a nebo budoucí hvězda Rachel (Lea Michele).
Will si však uvědomuje, že potřebuje aspoň jednoho studenta, který na škole něco znamená. Náhodou uslyší kapitána fotbalistů Finna (Cory Monteith) a díky mále lsti ho přesvědčí, aby se připojil ke sboru.
V seriálu dále vystupují trenérka roztleskávaček a hlavní kritik sboru Sue (Jane Lynch), Willova žena Terri (Jessalyn Gilsig), do Willa zamilovaná školní poradkyně Emma (Jayma Mays), Finnův nejlepší kamarád Puck (Mark Salling) a Finnova přítelkyně Quinn (Dianna Agron).

Jak jsem psala, seriál je opravdu jako ty ostatní americké seriály, ale co ho zvedá na vyšší příčku jsou písničky a tanec.

Abych vás trochu nalákala, tak sem vkládám několik mých osobních favoritů.:)

Glee - Thriller/Heads Will Roll(Michael Jackson/Yeah Yeah Yeahs)

Glee - Mary You(Bruno Mars)

Glee - Get It Right(píseň napsána přímo pro Glee)

Glee - Loser Like Me(taktéž napsáno přímo pro Glee)

Glee - Need You Now(Lady Antebellum)