Crescendo

2. července 2011 v 16:25 | Luckily |  Books in my thoughts
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Crescendo je pokračováním Zavrženého a jelikož mě příběh Patche a Nory uchvátil, tak je jasné, že druhý díl jsem si nemohla nechat ujít.:)
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Žárlivost a nedůvěra.
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Nerozhodnost.
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být Norou, v tomhle díle to neměla jednoduché, ale na druhou stranu za spostu věcí, které se ji staly si může částečně sama, nemá být tak nerozhodná, ALE na druhou stranu, zase to z části dělal kvůli Patchovi. Člověk si nevybere. A kým bych chtěla být?:D Opět Vee, protože ta nemá ani tucha, co se kolem ní děje a myslím, že to je pro ni jen dobře.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Becca píše skvělým čtivým stylem, příběh má promyšlený a nesnaží se postavy idealizovat - Patch rozhodně není princem na bílém koni, Nora taky není zrovna čistá jako lilie. A to se mi líbí, je to více uvěřitelné, než když dokonalý potká dokonalou a mají spolu spoustu dokonalých dětí.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Nořina nerozhodnost. Rozejde se s Patchema a pak si to za dvě minutu rozmyslí a čeká, že se jí on ozve, přitom mu řekla docela hnusné věci. Pak když jí dojde, že Patch nepřileze, tak se ho snaží vyhledávat a když ho potká, tak na něj štěká. A ta její žárlivost byla taky docela přehnaná..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kubin Kubin | E-mail | Web | 1. března 2012 v 10:56 | Reagovat

No jasnýýýý

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama