1. kapitola

15. ledna 2014 v 20:10 | Luckily |  Síla přátelství
Zdravím. :)
Po opravdu dlouhé odmlce, jsem se rozhodla vrátit, tak si budu držet (a vy byste měli taky) palce, ať tady vydržím... :D
Rozhodla jsem se momentálně trošku předělat a upravit Sílu přátelství a zatím budu psát jen tuhle povídku. S ostatními, co na blogu byly, se vypořádám někdy příště.:)
Tak si užijte první kapitolu.
P.S. Moc děkuji Hope za dodatečnou korekturu...:)

Teresa zastavila auto na parkovišti, které leželo kousek od školy. Zadívala se na tu starou budovu a pomyslela si, skoro smutně, že je to její poslední rok tady. Opravdový smutek pocítila až tehdy, když si připustila, že toto bude i její poslední rok s Colinem. Po střední škole Colin plánoval cestu do L.A., aby se mohl stát hercem a Teresa odjede studovat na jednu z vytoužených univerzit Anglický jazyk a literaturu kombinovanou s tvůrčím psaním.
S povzdechem vystoupila z auta, zamkla jej a vydala se ke škole. Všude kam se podívala, viděla lidi, se kterými se tady potkávala roky a usmívala se a ostatní maturanti se usmívali na ni. Bylo to kupodivu milé. Věděla, že ji neznají jménem, ona většinu taky ne, ale zahřálo ji u srdce.
Rozhlédla se, jestli neuvidí někoho ze svých přátel, ale místo toho uviděla Iana Graye a kolem něj skupinu dívek, které visely na každém jeho slovu. Teresa chápala, co se na něm holkám líbí, byl to opravdu pěkný kluk, ale nedokázala pochopit ten nedostatek sebeúcty. Musely přece vědět, jak to s Ianem Grayem končí, a přesto nikdy neměl o holky nouzi. Každou chvíli měl jinou a ze šeptandy se dozvěděla, že se nerozchází zrovna galantně. Asi vycítil, že se na něj někdo dívá, protože odtrhl pohled od výstřihu jedné z dívek a zadíval se na ni. Teresa mu pohled ještě chvíli oplácela, ale pak pokračovala dále ke škole.

* * *

Debbie snídala se svými rodiči a přála si být jinde. Už několik týdnů v jejich domě vládla tichá domácnost. Otec totiž udělal pár chyb jak v práci, tak v zakrývání svých aférek a matka mu to neodpustila. Byla si jistá, že mu to matka nakonec odpustí, ale otec se bude určitě muset praštit pořádně přes kapsu.
Po pár dalších minutách ticha vstala od nedojezené snídaně a vyrazila do školy, kde se měla sejít se svými nejlepšími přítelkyněmi.
Debbie měla začátek školního roku velmi ráda, a zvlášť tenhle, protože se letos stala kapitánkou roztleskávaček a už se velmi těšila na to divadlo, kterému ostatní říkali nábor do týmu. K roztleskávačkám chtěla snad každá holka na škole, bohužel pro ně, ne každá k tomu byla stvořená. Naštěstí pro Debbie a její kamarádky si to ty holky uvědomily až příliš pozdě.
Letos chtěla Debbie všechno. Ano, byla kapitánkou roztleskávaček, ale to jí nestačilo, chystala se taky na kandidaturu pro prezidentku školní rady. Chtěla také vyhrát královnu plesu a zamilovat se.
Jo, tohle bude těžký rok, pomyslela si vesele. Zastavila na parkovišti a vydala se na hřiště.
* * *

Zatímco dělal, že poslouchá, o čem ta blondýna mluví, díval se, jak Debbie rázuje k hřišti, kde dnes začíná nábor nových roztleskávaček. Už teď ty ubohé holky litoval, Debbie jim určitě nic neodpustí. Debbie byla perfektní a perfektnost vyžadovala i od ostatních.
Znovu zaměřil svou pozornost na dívky kolem sebe a naslouchal tomu, co která dělala v létě. Nezajímalo ho to. Sem tam však něco prohodil, aby si nemyslely, že je neposlouchá a pak když se jej děvčata začaly vyptávat, co dělal on a jak to letos bude s fotbalovým družstvem, rozpovídal se pro změnu on a ony mu to všechno baštily.
Ne, že by ho nebavilo užívat si života, samozřejmě bezpečně užívat života, ale měl pocit, že tohle mu přestává stačit.
Vycítil něčí pohled. Zvedl hlavu a zadíval se na velmi pěknou brunetku, kterou už ve škole viděl, ale oba se pohybovali v jiných společenských kruzích. On byl fotbalista a ona, pokud se nepletl, dobrovolničila v knihovně a zpívala ve školním sboru. Oplácela mu pohled, jako by ji to, že ji přistihl, nevadilo. Chviličku na sebe koukali, ale ona se pak otočila a odcházela pryč. Ian se za ní díval, dokud nezmizela v davu. Cítil tlak na ruce a tak svou pozornost obrátil zpět k dívkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hope Hope | Web | 15. ledna 2014 v 23:23 | Reagovat

ale jo, zatím se mi to líbí =o)
sice jsem si na začátku říkala, proč je tam odstavec s Debbie a že by se možná měl dát na začátek, ale nakonci už mi to tak nevadilo =o)
jsem zvědavá, jak to bude pokračovat =o)

2 tesinabaan tesinabaan | Web | 27. ledna 2015 v 16:00 | Reagovat

Ahoj, máš moc hezký blog a líbí se mi tvoje povídky :) Mohla by ses prosím podívat na náš nový blog? Jsme rády za každou kritiku a radu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama